بیشتر بایستید تا بیشتر زنده بمانید - هفته نامه امین
X
تبلیغات
رایتل
هفته نامه سیاسی اقتصادی علمی وهنری .............

بیشتر بایستید تا بیشتر زنده بمانید

جمعه 3 آبان 1392 ساعت 07:00 ب.ظ


حدس بزنید چند ساعت روز را در حالت نشسته سپری می کنید؟ کمتر از هشت ساعت؟ بیشتر از ده ساعت؟ یک تحقیق تازه نشان می دهد که اکثر ما بیش از دوازده ساعت در روز می نشینیم و به صفحه کامپیوتر یا تلویزیون خیره می شویم.  اگر به این مدت، هفت ساعت را هم که صرف خواب می کنیم اضافه کنیم :/. ا هر روز نوزده ساعت را در حالت نشسته یا بی تحرک به سر می بریم.

مطمئنا اینقدر نشستن برای سلامتی مان مضر است. تحقیقات تازه نشان می دهد که آنهایی که همه روز یکجا می نشینند، نسبت به آدم هایی که راه می روند و می ایستند دو سال کمتر عمر می کنند.

ما در محل کار می نشینیم. در ماشین. در خانه. خیلی وقتها تحرک مان به جابجا کردن صندلی های اطرافمان خلاصه می شود.

حتی اگر به طور مداوم ورزش کنید شاید کافی نباشد. شواهد تازه نشان می دهد که ورزش هم نمی تواند آسیبی که ساعت ها نشستن به بدن وارد کرده را کاملا از بین ببرد. تکنولوژی ما را به بی تحرک ترین انسان های تاریخ بدل کرده است.

تیمی از محققان بریتانیایی یک تحقیق غیر معمول را انجام داده اند و در آن تاثیر ایستادن را نسبت به نشستن بر روی گروهی کوچک از آدم ها مورد مطالعه قرار داده اند.

تیم دکتر جان باکلی و محققان دانشگاه چستر در بریتانیا از ده نفر که در یک بنگاه معاملات ملکی کار می کردند خواستند برای انجام بعضی کارهایشان، سه ساعت در روز بایستند.

از همه داوطلبان خواسته شد که دستگاهی به خود وصل کنند که میزان تحرک را اندازه گیری می کند. آنها همچنین دستگاههایی برای سنجش ضربان قلب و فشار خون در طول شب و روز به خود وصل کردند.ابزار وبمستر