پزشک قلابی را شناسایی کنید - هفته نامه امین
X
تبلیغات
رایتل
هفته نامه سیاسی اقتصادی علمی وهنری .............

پزشک قلابی را شناسایی کنید

دوشنبه 13 مهر 1394 ساعت 08:11 ق.ظ

در روز 27 خرداد امسال فردی با مراجعه به کلانتری 107 فلسطین به مأمورین اعلام کرد: در زمان مراجعه به یکی از مراکز بیمارستانی، شخصی تحت عنوان پزشک متخصص اقدام به گرفتن عابربانک و نهایتا برداشت پول از حساب بانکی من کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "کلاهبرداری" و به دستور شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه 6 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.  

مالباخته که از نارسایی شدید ریوی رنج می کشد، پس از حضور در اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: اینجانب به علت بیماری و جهت معالجه به تهران آمده و قرار بود که در بیمارستان ... بستری گردم.

حوالی ساعت 11 روز حادثه، در خیابان خردمند جنوبی شخصی که خود را دکتر حسینی معرفی کرد به بنده مراجعه و خود را متخصص ریه معرفی و عنوان داشت: شما سابقا در بیمارستان، بیمار من و تحت معالجات بنده بودید" در حالیکه اینجانب هیچ شناخت و سابقه ای را از ایشان در ذهن نداشتم.

این شخص در ادامه عنوان داشت: چند روزی است که یک داروی جدید وارد کشور شده که من این دارو را برای شما تهیه خواهم کرد؛ بنده نیز با اعتمادی که به صحبت های این شخص پیدا کرده بودم ، عابر بانک خود و رمز آن را جهت تهیه دارو به ایشان دادم.

این شخص به من گفتند که به کلینیک ایشان بنام "کلینیک صبا" که چند ده متر بالاتر می باشد بروم تا ایشان نیز پس از تهیه دارو به آنجا بیایند اما هرچقدر به دنبال کلینیک گشتم، محلی به نام کلینیک صبا را پیدا نکردم؛ در همین زمان و از طریق پیامک بانکی متوجه شدم که میلغ 3 میلیون و 600 هزار تومان از حساب بنده برداشت شده است.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره چهاردهم اقدام به چهره نگاری از مالباخته کرده و همزمان تصاویر مجرمین سابقه دار در زمینه غصب عناوین و کلاهبرداری به رؤیت وی رسید اما هیچکدام از مجرمین سابقه دار از سوی مالباخته مورد شناسایی قرار نگرفتند.

همزمان با ادامه تحقیقات، پرونده مشابه دیگری به پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در آن شخصی تحت عنوان دکتر حسینی (مشابه پرونده اول ) اقدام به کلاهبراری از یک بیمار یکی از مراکز درمانی واقع در خیابان نظام آباد کرده بود . برابر اظهارات شاکیه، شخصی به بهانه خرید قرص اقدام به گرفتن عابربانک وی نموده و در ادامه مبلغ 6 میلیون تومان از حساب شاکیه برداشت کرده بود.

ابزار وبمستر